100 let.jpg                                        

100 let české myslivosti.

V letošním roce slaví česká myslivost velmi významné výročí 100 let svého trvání. Při této příležitosti se v rámci oslav uskutečnilo množství akcí, prezentující historii nejen českomoravské myslivecké jednoty. Primární podstata v myslivosti tkví v každém členu, který se snaží nejen svými znalostmi, ale i svým přístupem předávat svou lásku k myslivosti dalším generacím. Toto významné výročí bude podpořeno dne 4. listopadu v 17 hodin, kde se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na pražském hradě uskuteční Svatohubertská mše, kterou bude celebrovat Mons. Jan Graubner.  Bohoslužby se zúčastní i Jan Kučera člen mysliveckého spolku Volavec Louka se svým praporem.

Na této významné události bude poprvé prezentována mimořádná trofej jelena (242,4 bodů), která byla ulovena v roce 1935 v oboře Děčínský Sněžník panem Franzem Vogtem. Vytrvalou prací Ing. Jana Škopíka se po mnoha desetiletích tato trofej dostala opět do České republiky. Další zastávkou této trofeje bude již tradiční Horňácká Svatohubertská mše, na kterou jste všichni srdečně zváni. Tato se bude konat dne 12. listopadu v kostele Panny Marie Růžencové v Louce. 

Bc. Jan Kučera

           

Článek : Myslivost - Legendární lovecké trofeje na výstavě stoletého jubilea ČMMJ

Časopis Myslivost
Také vám doznívá v mysli nádherná atmosféra katedrály sv. Víta při Svatohubertské mši celebrované mons. Graubnerem při příležitosti 100. výročí ČMMJ a časopisu Myslivost?

Poděkování zaslouží všichni, kteří takovou noblesní akci připravili, základem byla neskutečná hudba v podání úžasného sboru 122 trubačů, inspirativní duchovní zamyšlení směrem k myslivosti i myslivcům z úst samotného arcibiskupa přineseme v dalším čísle Myslivosti.

Svatohubertská mše ke 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty

Společně se členy největší myslivecké organizace u nás poděkují za dary přírody sokolníci, kynologové, myslivečtí trubači, lesníci i rybáři. Mši v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze slouží pražský arcibiskup Jan Graubner.

       

                             Bohoslužby se zúčastníl i Jan Kučera

               člen našeho mysliveckého spolku Volavec Louka s praporem.

2023-11-08_10h21_41.jpg

                          

                                                     2023-11-08_10h33_38.jpg

         Prapor MS.jpg

    

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.